Podujevë, burri rrah gruan

Një grua nga Podujeva është sulmuar nga burri i saj pasditen e djeshme.

Në raportin policor thuhet se i njëjti është arrestuar dhe më pas liruar në procedurë të rregullt.

Pas dhunës fizike që ka përjetuar, gruaja ka pranuar ndihmë mjekësore.

Të mërkurën, një grua nga Llausha është vrarë, ndërsa burri i saj është arrestuar si i dyshuar për vrasje.

Prokuroria përgatit kërkesën për paraburgimin e të dyshuarit për vrasjen e gruas në Llaushë