Foto: Reporter.al

Plagoset një polic në Kllokot

Në Kllokot dje është arrestuar një person pasi që ka plagosur një pjesëtar të Policisë së Kosovës.

Sipas raportit policor, plagosja ka ardhur pas një fjalosje dhe polici ka qenë jashtë detyrë në ato momente.

Tutje thuhet se polici i plagosur ka pranuar tretman mjekësor dhe është dërguar në QKUK si dhe gjendja e tij është jashtë rrezikut për jetë.

Kurse i dyshuari me urdhër të prokurorit është në mbajtje