Pikë kalimi kufitar te 'Dheu i bardhë' i pakalueshëm

Vendi ynë është duke u përballur me reshje shiu dhe bore, si pasojë e reshjeve të fundit disa pjesë të Kosovës janë vërshuar. Pas këtyre vërshimeve edhe pikë kalimi kufitar te “Dheu i bardhë” është bërë i pakalueshëm, shkruan rtv21.tv

https://fb.watch/2XY-nE_L58/

Përveç disa rrugëve në disa komuna uji ka deportuar edhe shtëpi dhe lokale./21Media