Pesë të infektuar me coronavirus, numri shkon në 140

Pesë persona të testuar sot për virusin COVID-19 kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 duke e quar numrin e të infektuarve në 140.

Sipas njoftimit rastet pozitive janë raste kontakti, dy prej të cilave janë me vendbanim në Banjë -Malishevë, një me vendbanim në Prishtinë, një  me vendbanim në Smrekonicë-Vushtrri dhe një  e karantinuar .

Në anën tjetër sipas njoftimit shtatë persona që kishin qentë të infektuar tashmë janë shëruar.

Kjo e çon numrin e përgjithshëm të të shëruarve në 23.