Foto: KALLXO.com

Video: Përplasja e deputetes së AAK-së me nënkryetaren e Kuvendit, Arbërie Nagavci

Përfaqësuesja e Grupit Parlamentar të AAK-së, deputetja Teuta Haxhiu në seancën e sotme të Kuvendit i ka pasur disa polemika më nënkryetaren e Kuvendit nga rahët e LVV-së, Arbërie Nagavci.

Haxhiu tha se ekspozenë e tij oara deputetëve, mandatari për kryeministër Albin Kurti ia ka kujtuar siç i quajti “video-lojërat” në bisedimet për koalicionin me LDK-në.

Më pas reagoi nënkryetarja Nagavci duke i kërkuar të përmbahet dhe të fokusohet në seancën e sotme.

“Tu kisha lutur të përmbahet nga çështja që jemi sot këtu. Koncentrohu të lutem te ekspozeja”, tha Nagavci.

“E nderuara spikere, të lus të kesh kujdes”, ia ktheu Haxhiu-Nagavcit.

AAK-ja ishte deklaruar se nuk do ta votojë Qeverinë Kurti.

 

Votimi i Qeverisë Kurti

Publiée par Kallxo.com sur Lundi 3 février 2020

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!