Policia e kosoves

Foto - Afrim Ejupi / Kallxo.com

Pejë, arrestohet një person për vjedhjen e një arme me leje

Më 31 janar, Policia e Kosovës e ka arrestuar një person nën dyshimin se i ka vjedhur armën me leje një personi tjetër.

Rasti ka ndodhur një ditë më herët, më datë 30 rreth orës 23:40, njoftoi Policia.

I dyshuari është intervistuar dhe ka dorëzuar armën e vjedhur, me  vendim të prokurorit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt, thuhet në raportin policor.