PDK paralajmëron hetim parlamentar për ‘lidhjet’ e VV-së me ‘Syrin e Popullit’

Ministri në detyrë i Drejtësisë dhe anëtari i kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri, ka paralajmëruar se në seancat e radhës së Kuvendit të Kosovës do të kërkojnë themelimin e një komisioni hetimor parlamentar për, sipas tij, lidhjet e liderit të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit dhe kryeparalamentarit, Glauk Konjfuca me organizatën “Syri i Popullit”. “Për faktin … Continue reading PDK paralajmëron hetim parlamentar për ‘lidhjet’ e VV-së me ‘Syrin e Popullit’