Ilustrim; Fotografi:KALLXO.com

Parashikimi i motit për të dielën

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti gjatë ditës së nesërme do të jetë i vranët ndërsa do të ketë edhe intervale të shkurta me diell.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 1-3 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i perëndimit dhe veriperëndimit me shpejtës 1-5m/s.