Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Parashikimi i motit për sot dhe nesër

Për dy ditët në vijim pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Në mëngjes vende-vende parashihet të ketë mjegull dhe ngrica të dobëta.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0-2 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius.

Do të fryjë erë drejtimesh të ndryshme e lehtë deri mesatare, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.