Parashikimi i motit për nesër

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër në vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-14 gradë Celsius, ndërsa maksimalet parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga veriperëndimi e lehtë deri mesatare./21Media