Prishtina. Foto: Kallxo.com

Parashikimi i motit për ditën e sotme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas institutit, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-19 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga juglindja e lehtë deri mesatare.

 

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!