Ilustrim: NASER FEJZA

Parashikimi i motit

Të dielen parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Vranësirat gjatë pjesës së dytë të ditës do të dendësohen duke krijuar kushte për reshje shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.  

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-11m/s.