Ilustrim: NASER FEJZA

Parashikimi i motit

Të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet  6-11 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperendimit.