Pamje të reja nga shpërthimi brenda një spitali në Bejrut

Pamjet nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur ndodhi shpërthimi në Portin e Bejrutit, ndërsa forca shkatërruese goditi Qendrën Mjekësore Universitare “St. George”. Dyer, dritare dhe pjesë të tavanit të rrëzuar… Po ashtu duken pacientët dhe stafi mjekësor i plagosur nga shpërthimi./VOA

Shpërthimi në Bejrut, kamera brenda një spitali

▶️Pamjet nga kamerat e sigurisë tregojnë momentin kur ndodhi shpërthimi në Portin e Bejrutit, ndërsa forca shkatërruese goditi Qendrën Mjekësore Universitare “St. George”. Dyer, dritare dhe pjesë të tavanit të rrëzuar… Po ashtu duken pacientët dhe stafi mjekësor i plagosur nga shpërthimi

Publiée par VOA – Zëri i Amerikës sur Mercredi 12 août 2020