Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern, Foto: Getty Images/CNN

Pamje: Kryeministrja e Zelandës ruan qetësinë gjatë intervistës kur tërmeti e goditi vendin

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern qëndroi e qetë në një intervistë televizive, kur tërmeti e goditi Zelandën.

https://www.bbc.com/news/video_and_audio/headlines/52794434/new-zealand-s-pm-stayed-calm-during-an-earthquake-on-live-tv

 

Ajo e ndërpreu moderatorin e AM Show, Ryan Bridge, për t’i treguar atij për tërmetin.

Dukej e trazuar, pastaj buzëqeshi dhe e vazhdoi intervistën.

Tërmeti me magnitudë 5.6 shkallë goditi rreth 90 km në veri të kryeqytetit, Wellington, në orën 08:00 me kohën lokale (20:00 GMT të dielën). U dëgjua përreth vendit, por nuk raportohet për dëme apo të lënduar./21Media