Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq Foto: Presidenca e Kosovës

Osmani uron kryeministrin e Kroacisë për mandatin e tretë

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka uruar kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviq në marrjen e mandatit të tretë, teksa është shprehur krenare me partneritetin dhe mbështetjen për Kosovën.

“Urime mikut të dashur të Kosovës, Andrej Plenkoviq në mandatin e tretë si Kryeministër i Kroacisë! Jemi krenarë për partneritetin me Kroacinë dhe vlerësojmë shumë mbështetjen tuaj të patundur dhe të vazhdueshme”- ka shkruar Osmani në rrjetin X.