Osmani takoi presidentin e Kenias, William Ruto

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është takuar me presidentin e Kenias, William Ruto.

Kështu ka njoftuar Presidenca e Kosovës.

“Në takimin tonë të tretë brenda një periudhe njëvjeçare, me Presidentin e Kenias, William Ruto, diskutuam sërish për avancimin e raporteve në mes të Republikës së Kosovës dhe Kenias”, ka shkruar presidentja Osmani.

Osmani mori pjesë në Samitin e Paqes për Ukrainën në Zvicër ku morën pjesë liderë nga 100 shtete të ndryshme.