Foto: BBC

Një stacion policor në Paris sulmohet me fishekzjarre (VIDEO)

Të paktën 40 persona të armatosur me shufra metalike dhe fishekzjarre kanë sulmuar një stacion policor në jug të Parisit, raporton BBC.

Sulmuesit, të cilët shkaktuan dëme në makina dhe thyen xhamat, gjithashtu u përpoqën pa sukses për të sulmuar ndërtesën, tha Policia.

Stacioni i Policisë është në një zonë të njohur për trafikun e drogës dhe kryebashkiaku tha se sulmi mund të jetë si hakmarrje për një aksident të fundit me skuter të supozuar të shkaktuar nga Policia.