Një i vdekur në vetaksidentin me motor në Qyshk të Pejës

Një person ka vdekur dhe një tjetër është lënduar në një vetaksident në Qyshk të Pejës.

Dyshohet se vozitësi i motorit ka humbur kontrollin dhe është përplasur për një shtyllë elektrike të betonit.

Në këtë vetaksident dyshohet se ka vdekur vozitësi i motorit ndërsa pasagjeri është lënduar.

Rastin për KALLXO.com e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë së rajonit të Pejës, Fadil Gashi.

“Policia ka dalë në vend të ngjarjes, aty kanë qenë dhe emergjenca ku mjeku ka konstatuar vdekjen e vozitësit ndërsa pasagjeri është dërguar në Emergjencën e Spitalit Rajonal për tretman mjekësor”, ka thënë Gashi.

Ndërkaq, në vendin e ngjarjes ka qenë edhe Prokurori i Shtetit, me urdhër të të cilit trupi i pajetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion.

Aksidenti raportohet se ka ndodhur rreth orës 15:25.

KALLXO.com ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes