Ilustrim: Naser Fejza

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se do të ketë mot të paqëndrueshëm deri më datë 12 qershor.

Të hënën kishte mot me diell dhe vranësira të cilat vende-vende u shoqëruan me reshje shiu. Sot e martë, sipas IHMK-së, do të jetë mot kryesisht i ngjashmëm, me diell dhe vranësira të cilat parashihen të sjellin shi.