Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK) ka njoftuar se sot  parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas njoftimit të IHMK-së, vranësirat parashihen të shoqërohen me reshje shiu.

“Dita e shtunë parashihet të ketë më shumë reshje shiu, duke e përfshirë tërë territorin e vendit. Vlerat minimale të temperaturave do të lëvizin ndërmjet 10-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-27 gradë celsius. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i verilindjes”- thuhet në njoftim.

Edhe gjatë ditës së djeshme vende-vende ka pasur reshje shiu.