ilustrim: Naser Fejza

Moti sot në Kosovë

Sot në vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

Vranësirat gjatë ditës parashihen që vende-vende të shoqërohen me riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius. 

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-19 gradë Celsius.