Moti sot, i vranët e vende-vende me shi

Sot në vend parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurta me diell. Kurse, vranësirat në disa pjesë të Dukagjinit do të sjellin riga lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë Celsius”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.

Ky institut njofton gjithashtu se do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit me shpejtësi 1-7 m/s./RTK

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!