ilustrim: Naser Fejza

Moti sot, i vranët dhe me reshje shiu

Gjatë ditës së sotme pritet të mbajë mot kryesisht i vranët.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat herë-herë parashihen të shoqërohen me reshje shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-7 m/s”, thuhet në njoftimin e Institutit.