Lagjja ‘Dardania’ Prishtinë, Foto: Emirjeta Vllahiu/ KALLXO.com

Moti sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se për sot parashihet të mbajë me mot me diell dhe vranësira të çrregullta.

Vranësirat sipas IHK-së, në orët e vona parashihen që vende –vende të sjellin riga shiu dhe shkarkime rrufesh.

Ashtu sikurse edhe nesër, parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-5m/s.