Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Moti për të dielen

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti nesër, më 18 tetor 2020 do të mbajë kryesisht i ngjashëm me ditën e shtunë.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-19 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi e lehtë deri mesatare”, thuhet në njoftim të institutit.