Mot me vranësira dhe diell Dyz, Podujevë - Foto: KALLXO.com

Moti për sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi jugperëndimit me shpejtësi 1-4m/s” – thuhet në njoftimin e IHMK-së për motin që do të mbajë më 18.06.2024.

IHMK njofton që të mërkurën temperaturat maksimale do të lëvizin nga 27 deri në 34 gradë Celcius.