Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot (18.05.2024) parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius.

Temperatura minimale do të shënojë në Dragash, ndërsa ajo maksimale në Prizren, Gjakovë, Kamenicë dhe Malishevë.

Sipas IHK-së, gjatë së shtunës do të fryej erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes.