Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovë, njofton se sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-22 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit e lehtë deri mesatare”- thuhet në njoftim.