Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i vranët dhe me reshje lokale shiu, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-21 gradë, Do të fryjë erë e lehtë kryesisht nga drejtime i juglindjes”- njofton IHMK.