Ilustrim: NASER FEJZA

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot me vranësira dhe intervale me diell.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriperëndimit”, njofton IHMK.