Moti/Ilustrim-Lagjia 'Dardania'

Moti për sot

Mbi vendin ton sot parashihet të mbajë mot kryesisht i vranët, por edhe me intervale të shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 9 deri 11 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15 deri në 17 gradë Celsius.

Gjatë dy ditëve të ardhshme, parashihet të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi 1-8m/s, njofton IHMK.