Moti, ilustrim. Foto: KALLXO.com

Moti për sot

Sot mbi vendin tonë është parashikuar të jetë mot kryesisht me diell dhe i qendrueshëm.

Sipas Institutit Hidrometereologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 0 deri në 1 gradë Celsius, ndërsa ato maksimalet parashihet të lëvizin ndërmjet 12 deri në 16 gradë Celsius.

“Vendi ynë do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të fuqishme anticiklonike të cilat janë stacionuar mbi gadishullin e Ballkanit që nga java e dytë e muajit. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i jugut dhe jugperendimi” – thuhet në njoftim.