Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se gjatë ditës së sotme priten rrreshje të dobëta të borës.

“Edhe pse këto reshje të intensitetit të dobët parashihen, nuk do të përfshijnë gjithë territorin. Reshje të intensitetit mesatar parashihen të jenë rreth relievit malor, kryesisht në formë të dëborës. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes”, njofton IHMK