Moti për sot

mbi vendin tonë sot parashihen riga dhe fjolla të dobëta bore dhe nuk do të mungojnë as intervalet e shkurta me diell.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale sot do të lëvizin nga -3 deri -1gradë më e ulëta, ndërsa ato maksimale prej 4 deri në 6 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i veriut dhe verilindjes.