Moti për sot

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë i vranët dhe me kushte për reshje bore, do të fryjë erë nga veriu dhe verilindja.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale do të lëvizin nga -3 deri 1 më e ulëta, ndërsa ato maksimale prej 0 deri 3 gradë Celsius.

Gjatë ditëve në vazhdim pritet të fryjë erë nga veriu dhe verilindja me shpejtësi 1-9 m|s.