Moti, Prishitnë. Foto: KALLXO.com

Moti për sot

Instituti Hidrometereologjik i Kosovës për të dielën ka parashikuar se do të jetë mot kryesisht i qetë, me vranësira të pjesëshme dhe rreze dielli.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 – 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius.

Gjatë vikendit do të fryjë erë kryesiht nga veriperëndimi dhe jugperëndimi me shpejtësi 1-9m/s.