Moti për sot

Sot pritet të mbajë mot me diell dhe vranësira.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-23 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-33 gradë Celsius.
“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës.