Foto: KALLXO.com

Moti për dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do ketë mot me diell dhe vranësira, këto vranësira diku do përcillen edhe me reshje shiu në disa vende.

“Do të mbajë mot me diell dhe vranësira. Vranësirat gjatë natës dhe në orët e para të ditës së mërkurë, vende-vende do të shoqërohen me shi,” thuhet në njoftim. Tutje sipas IHK-së, temperaturat minimale do lëvizin mes 3-5 gradë celsius kurse ato maksimale mes 9-11 gradë Celsius me erë nga drejtimi i veriperëndimit”, thuhet në njoftimin e Institutit Hidrometeorologjik.