Moti për ditën e sotme, diell por edhe me vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të rritur atmosferik.

Në këto kushte anticiklonike do të mbajë mot me pak vranësira dhe kryesisht me diell. Sipas institutit, mëngjesi do të jenë relativisht i ftohtë edhe sot, kështu që në orët e para të ditës dhe gjatë natës parashihen ngrica të cilat do t’i rrezikojnë pjesëmarrësit në komunikacion.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 8-15 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga juglindja”, thuhet në njoftim.