Moti nesër e pasnesër, i vranët dhe me intervale me diell

Gjatë dy ditëve të ardhshme moti në Kosovë do të jetë i vranët dhe me intervale me diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit e lehtë deri mesatare”, thekson Instituti.