Moti

Moti

Moti në këtë vikend në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë vikendit do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 dhe 1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 7-10 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e leht deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe veriperendimit.