Parashikimi i motit - Foto: KALLXO.com

Moti në dy ditët e ardhshme - me diell dhe i qetë

Instituti Hidrometrologjik i Kosovës ka njoftuar se në dy ditët e ardhshme do të mbajë mot me diell dhe relativisht i qetë.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 3 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-22 gradë Celsius.