Moti këtë fundjavë në Kosovë, diell e vranësira të pakta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se gjatë fundjavës (e shtunë, e diel) do të mbajë mot me diell dhe me vranësira të pakta.

Sipas IHMK-së, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -5 deri 1 gradë , kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 10 dhe 17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri në mestare nga drejtimi i lindjes dhe juglindjes.