Natyrë - Bogë, Rugovë

Moti gjatë ditës së sotme

Moti gjatë ditës së sotme pritet të jetë me diell. Dita e martë, paraqiten si dita më të nxehta e javës, derisa dita e enjte do të regjistrojë temperaturat më të ulëta të javës.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2 deri -2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 5-14 gradë celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i jugperëndimit dhe verilindjes me shpejtësi deri 12m/s.