Parashikimi i motit

Moti gjatë ditës së sotme

Gjatë ditës së sotme pitet të mbajë mot pjesërsht i kthjellët dhe me diell, kohë pas kohe do ketë edhe riga lokale të shiut.

Temperaturat do sillen nga 1 gradë minimalet deri në 14 gradë celsius maksimalet.

Mot i ngjashëm pitet të mbaj edhe në ditët vijim, por me ngritje graduale të temperaturave të cilat do të arrijnë deri në 20 gradë.