Moti

Mot me shi sot në Kosovë

Instituti Hidrometerologjik i Kosovës ka njoftuar se do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Vranësirat ditën e diele parashihen të shoqërohen me reshje shiu të intensitetit të dobët deri mesatar.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-9 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga perëndimi dhe veriperëndimi e lehtë deri mesatare.