ilustrim: Naser Fejza

Mot me diell sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se mot kryesisht me diell dhe vapë do të mbajë gjatë pjesës më të madhe të ditës së sotme.

Sipas institutit, pasdite do të ketë vranësira të pakta, por me mundësi të zhvillimit të tyre dhe riga të izoluara shiu në formë stuhie.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-33 gradë Celsius.