Foto: Urim Krasniqi/KALLXO.com

Mot i ndryshueshëm në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njjoftuar se gjatë dy ditëve (sot dhe nesër) do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira dhe reshje shiu.

Sipas njoftimit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s”, thuhet në njoftim.