Ilustrim

Mitrovicë, gruaja raporton në Polici se është dhunuar nga një burrë

Një rast i dhunimit ndaj një gruaje është raportuar në Policinë e Kosovës.

Sipas Policisë, rasti dyshohet se ka ndodhur më 30 janar, ndërsa është raportuar në organet e rendit më 1 shkurt.

Policia thekson se viktima ka njoftuar se ishte dhunuar nga i dyshuari, ndërsa e njëjta ka pranuar tretman mjekësor.

Kurse, sipas PK,  i dyshuari është arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje.